Buy tickets and season tickets
Ötvenkét nővér arccal a mérgező levesében! Így talál rájuk egy balul elsült gombavacsora után a zárdába visszaérkező öt apáca, akik egy Bingo-party miatt maradtak le az „utolsó vacsoráról”. Elhatározzák, hogy a hirtelen megboldogult nővéreket méltó körülmények között búcsúztatják el. A temetéshez azonban rengeteg pénzre van szükség. more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, July 02 2022 8:30PM
Dan Goggin: Apácák
zenés komédia
A salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház előadása.
Ötvenkét nővér arccal a mérgező levesében! Így talál rájuk egy balul elsült gombavacsora után a zárdába visszaérkező öt apáca, akik egy Bingo-party miatt maradtak le az „utolsó vacsoráról”. Elhatározzák, hogy a hirtelen megboldogult nővéreket méltó körülmények között búcsúztatják el. A temetéshez azonban rengeteg pénzre van szükség. Egy sugallatnak engedve vallásos témájú képeslapok gyártásába fognak. És bár a vállalkozás jól megy, az összeg így sem teljes. Végül egy adománygyűjtő előadást szerveznek, ahol ők maguk lépnek színpadra. A show egyszerűen mennyei, és közben arra is fény derül, hogy bár született apácák, mégis mindegyikük színpadra termett. És hogy összejön-e a pénz a sziporkázó zárdahumorban bővelkedő misszió végére? Az csakis az oltári társaságon múlik, mert ők a végsőkig zengik: „a színpad szent varázs!”
Szereposztás:
Mária Regina nővér: Vándor Éva, Jászai Mari-díjas
Mária Huberta nővér: Kökényessy Ági
Mária Roberta nővér: Németh Anna
Mária Amnesia nővér: Simon Kata
Mária Lea nővér: Házi Anita
Alkotók:
Dramaturg: Deés Enikő
Koreográfus: Ullmann Krisztina
Korrepetítor: Ligeti Éva
Díszlet- és jelmeztervező: Pallós Nelli
Rendezőasszisztens: Gyetvai Viktória, Berki Dzsenifer Krisztina
Zenei vezető: Körmendi Péter
Rendező: Kökényessy Ági
Kipling története nem csupán egy kedves mese. A felszínen túl valójában igen mélyre nyúló, több társadalmi kérdést és önismeretet feszegető alkotás.
Itt a tavasz, Verne, a teknőc és erdei barátai felébrednek hát téli álmukból, és indulnának élelmet gyűjteni a jövő télre. Igen ám, de valami szörnyűség állja útjukat. Hatalmas. És zöld. És félelmetes. És csupa levél. És mégsem a postás bácsi. Hanem a SÖVÉNY.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.