Jegy- és bérletvásárlás
Színház Határok Nélkül
Rideg Sándor- Tímár Péter: Indul a bakterház
Thália Színház Kassa
vígjáték- két felvonás - 100 perc
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Torsdag, 06. November 2025 18:00
Regős Bendegúz, a tanyasi kisfiú szolgálatra szegődik a bakterházba. Istenháta mögötti ez
a vasútállomás, de ennek a csavaros eszű, minden csínyre kapható gyereknek a világ közepének tűnik. Mintha mesevilágba került volna, ahol három nap egy esztendő. A fiú szemében a valóság egy milliméterrel megemelkedik, szinte lebeg és a szereplők mesehősökké válnak. Bendegúz a legkisebb szegénylegény, a lusta bakter a tutyimutyi élhetetlen öreg király, a banya a hétfejű sárkány és a gonosz mostoha keveréke, van tündérszép menyasszony, furfangos csodadoktor, mindenféle pénzéhes, fukar, ügyeskedő figura. Regős Bendegúznak az eszénél és pimaszságánál csak az igazságérzete nagyobb. Felveszi a harcot mindennel, ami nem tetszik neki. Mint egy igazi népi, falusi történetben van itt lakoma és lakodalom, betegség és csodás gyógyulás, kísértetjárás és jó és rossz mitikus párharca. Persze minden egy kicsit másképp, mint a komoly történetekben, csak bírja
a rekeszizom. Végül, mindenki elnyeri méltó büntetését, ami maga a hétköznapi élet és Bendegúz jutalma, pedig a világraszóló élettapasztalat. Az Indul a bakterházat a rendező és
a társulat áttette Gömör környéki közegbe, palócul és mindenféle egyéb tájszólásban szólalnak majd meg a színészek.
Szereplők:
SZABÓ BAKTER - Ollé Erik
TOPPANCS MIHÁLY, a PATÁS – Bocsárszky Attila
REGŐS BENDEGÚZ - Gajdos Krisztián m.v. / Várady Áron m.v.
BANYA - Kövesdi Szabó Mária m.v.
TALPAS ROZÁLIA - Nagy Kornélia
BUGA JÓZSI, a piócás ember - Nádasdi Péter
CSENDŐR I., BÁB I. – Madarász Máté
CSENDŐR II., BÁB II. – Klinga Péter m.v.
KERESKEDŐ – Richtárcsik Mihály m.v.
ROZI ANYJA – Szabadi Emőke
ROZI APJA – Illés Oszkár
Adaptáció és dalszövegek: Megyeri Zoltán
Dramaturg: Forgács Miklós
Zenei válogatás: Lakatos Róbert
Díszlet- és jelmeztervező: Gadus Erika
Mozgás: Bocsárszky Attila, Richtárcsik Mihály
Báb konzultáns: Peter Orgován
Bábok gyártása: Péter Krisztína, Pavol Červeniak
Light design: Majoros Róbert
Rendezőasszisztens: Derján Angelika
Rendező: Megyeri Zoltán
Kipling története nem csupán egy kedves mese. A felszínen túl valójában igen mélyre nyúló, több társadalmi kérdést és önismeretet feszegető alkotás.
Humorral, fordulatokkal és váratlan csavarokkal teli történetük magával ragadó zenét, táncot és sziporkázó párbeszédeket kínál. Készüljön fel egy varázslatos estére..
A magyar származású Yasmina Reza világhírű darabja feszes ritmusával, pengeéles dialógusaival, mesterien leplezi le a jólneveltség álarcát viselő felnőttek ösztönös indulatkitöréseit, miközben sziporkázó színészi játékra ad lehetőséget.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.